LIIDRIOSKUSED: 30 sekundi reegel

Kuidas võita enda poole inimesi ja kuidas kiirelt ja efektiivselt teha sissejuhatus algavale päevale või ärikohtumisele?

 

Üks John MaxwellI loodud soovitustest on 30 sekundi reegel. See on viis, kuidas inimesed esimeste hetkede jooksul enda poole võita. Meetod selleks on lihtne: ütle midagi julgustavat esimese 30 sekundi jooksul, mil kohtute. See on väike, kuid kaalukas tegu, sest kohe on muutunud su värske vestluse fookus. Selle asemel, et tahta endast parimat muljet jätta ning uhkustada, sa hoopis tõstad teise inimese meeleolu, energiat ja motivatsiooni.

 

See harjumus ei ole raske, kuid tahab natuke harjutamist ja ettevalmistust. Enne tuppa astumist mõtle läbi, kuidas sealolijatele midagi innustavat öelda.

 

Lisaks muudab 30 sekundi reegel su suhted sisukamaks ning inimesi justkui tõmbab sinu poole. Maxwell on öelnud, et need, kes meile juurde annavad, on meile vastupandamatud, kuid nendest, kes võtavad ära, hoiame alateadlikult eemale. Sõnad kannavad endas suurt jõudu, seepärast ei tohi kunagi alahinnata positiivse motivatsiooni olulisust – see on kui kütus suurte tegude tegemiseks.

 

Kas oled kohtunud liidriga, kes väikese komplimendi või julgustava sõnaga annab sulle energiat ja hoogu juurde? Sellised liidrid loovad keskkonna, kus inimesed saavad tõepoolest areneda. Et isegi selline juht olla, võta kasutusele Maxwelli 30 sekundi reegel. Nii muutub heasoovlik ja julgustav kõne sinu jaoks loomulikumaks ning lõpuks tuleb juba iseenesest.

 

Küsi endalt: “Mida julgustavat saan öelda täna igale inimesele, keda kohtan?” Otsi võimalusi harjutamiseks ning vaata, kuidas muutuvad positiivsemaks ja efektiivsemaks kõik sinu juhitud grupid. Saa liidriks, keda teised järgivad hea meelega.

 

Allikas