Üks omadus, mis on kõigil headel liidritel

John Maxwell on avastanud, et kõik suurepärased liidrid loevad ning mitte vaid hommikusi uudised – nad lausa neelavad raamatutarkusi.

 

Keskmiselt loeb üks CEO läbi neli kuni viis raamatut kuus. Ka mõned ajaloo suurimad liidrid on olnud tuntud raamatuarmastajad, näiteks Theodore Roosevelt luges isegi kaks raamatut päevas.

Kokkuvõtvalt – kui sa oled liider ning sa veel ei loe, siis oled maha jäämas. Uuringud näitavad, et tublid lugejad teenivad aastas rohkem kui viis korda rohkem palka kui need, kes loevad vähe või üldse mitte.

 

Seega, et olla hea liider, on vaja olla ka suurepärane lugeja.


Lugemine on enesearengu alus

Head lugejad on nagu käsnad, kui tegu on tarkuse ja uute oskuste omandamisega ning vanade täiendamisega. Kindlasti on mitmeid muid viise, kuidas end arendada: kogemused, osavamate jälgimine, koolitused jne, kuid vana hea lugemine on täpselt sama hea, kui mitte parem. Lisaks, see töötab!


Lugemine on õppimine

Liider, kes ei ole harjunud lugema, on teel allakäigu poole. Kuidas kavatsed kasvatada oma äri, kui sa ei kasvata ning hari ennast? On kolme tüüpi õppijaid:
1) need, kes pidevalt soovivad uusi teadmisi saada;
2) need, kes usuvad, et teavad juba kõike;
3) ja need, keda ei huvita teadmised.

Esimese grupi liikmed ei erine tihtipeale teistest intelligentsuse, rikkuse või staatuse poolest. Kuid nad paistavad silma, sest neil on soov ja kirg õppida. Kui tahad parandada enda ja lähedaste eluviisi, siis on nõuanne lihtne: loe rohkem!

 

Küsimus pole selles, kas peaksid lugema, vaid pigem, mida sa peaksid lugema.

Leaders are readers. See on miski, mis ühendab kõiki tugevaid juhte ning veel ei ole hilja nendega liituda. Võta raamat ja alusta täna!

Allikas: John Maxwell